Недвижимость в Николаеве. Агентство недвижимости МЛЕЧНЫЙ ПУТЬ
На главную страницу Отправить письмо Добавить в избранное
Новости Карта города Николаева Газета Инвестор
Информация
Новости
Статьи и комментарии
Земельные вопросы сессии
Строительный обзор
Архив новостей
Одесский регион является наиболее перспективным регионом Украины для строительства жилья, но говорить о стремительном росте строительной отрасли в ближайшие годы не приходится.

Одесский регион является наиболее перспективным регионом Украины для строительства жилья, но говорить о стремительном росте строительной отрасли в ближайшие годы не приходится.

mlp / 24.05.2019

У 2018 році в Одесі було побудовано на 30% житла менше, аніж у 2017 році. Про це на Форумі «Ринок нерухомості Одеси: штормове попередження чи стрімкий розвиток», організованого «Українським клубом нерухомості» (URE Club), повідомив Роман Савченко, виконуючий обов’язки директора компанії Odecon Development.

За даними експерта, в Одеському регіоні в 2018 році було введено в експлуатацію 568 тис. кв. м житла, з яких понад 282 тис. кв. м збудовано саме в Одесі.

Роман Савченко підкреслив, що Одеса є яскравим виразником усіх процесів, що відбуваються в царині українського будівництва.
Серед головних причин суттєвого зменшення обсягів будівництва, експерт назвав вихід на ринок крупних проектів з тривалим у часі будівництвом, а також терміном введення в експлуатацію у 2019–2020 роках, перешкоди з отримання земельних ділянок в Одесі та передмістя, зокрема у Овідіопольському, Лиманському районах, а також зниження купівельної спроможності громадян. «Загальною тенденцією 2018 року в Одесі, як і, приміром, і в Києві, стала суттєва затримка з введенням об’єктів в експлуатацію: в середньому вона становила від 3 до 6 місяців», — повідомив Р. Савченко.

Щодо розвитку будівництва житла в Одесі у 2019 році, експерт зазначив, що нині в стадії зведення знаходиться близько 2,5 млн. кв. м. Проте у цьому році буде введено приблизно стільки ж житла, як і в 2018-ому.

Р. Савченко звернув увагу на те, що понад 300 тисяч мешканців міста потребують нове житло, а це приблизно 10–12 млн. кв. м. Серед найбільших перспективних напрямків розвитку будівництва житла експерт вважає забудову застарілих промислових зон при зміні структури припортової смуги. «На таких територіях в найближчі роки можна побудувати до 50% всього нового житла міста», - зауважив він. Окрім того, на думку Савченка, будівництво можливе на досі вільних ділянках - до 40%, а реконструкція застарілого житлового фонду займатиме близько 10%.

Експерт наголосив, що близько 20% всіх угод на первинному ринку Одеського регіону здійснюється з інвестиційною метою: або ж для подальшої здачі в оренду, або з метою збереження зароблених коштів.

«Одеський регіон є найперспективнішим регіоном України для будівництва житла. Головними перевагами, без сумніву, є наявність морського узбережжя та розгалужена транспортна інфраструктура. Проте говорити про будь-яке стрімке зростання будівельної галузі у найближчі роки не доводиться. Існує занадто багато перешкод, зокрема корупційних, для створення по справжньому прозорого ринку», — підсумував Роман Савченко.

Источник: Рropertytimes.

18.09.2019
Украинские верфи просят у Кабмина налоговых льгот и дешевых кредитов поддержки и льгот.
17.09.2019
К проведению международной выставки в Николаеве привлекут военную авиацию.
17.09.2019
ГАСИ активно использует отказ в выдаче разрешений и приостановление рассмотрений, чтобы «мотивировать» уплату коррупционных сборов.
17.09.2019
В местные бюджеты Николаевской области обеспечено 72,6 млн. грн. налога на недвижимость.
17.09.2019
Мировым инвестициям в недвижимость не способствует политическая и экономическая нестабильность.
17.09.2019
В мире падает интерес к собственному жилью и растет к арендованному.
17.09.2019
26 сентября созывается очередная 56 сессия Николаевского городского совета VII созыва.
17.09.2019
Международная консалтинговая компания в сфере недвижимости Jones Lang LaSalle (JLL) до конца осени закроет офис в Украине.
17.09.2019
В Николаевской области к отопительному сезону подготовлено 90% жилищного фонда.
17.09.2019
Одна из основных проблем, которая волнует предпринимателя И. Коломойского.
О компании | Коммерческая недвижимость | База жилой недвижимости | Доска объявлений | Недвижимость-панорама | Новости | Архив новостей | Статьи | Земельные вопросы сессии | Карта Николаева | Газета Инвестор