Недвижимость в Николаеве. Агентство недвижимости МЛЕЧНЫЙ ПУТЬ
На главную страницу Отправить письмо Добавить в избранное
Новости Карта города Николаева Газета Инвестор
Информация
Новости
Статьи и комментарии
Земельные вопросы сессии
Строительный обзор
Архив новостей
В облгосадминистрации разъяснили изменения назначения жилищных субсидий населению.

В облгосадминистрации разъяснили изменения назначения жилищных субсидий населению.

mlp / 14.11.2018

Про зміни в порядку призначення житлових субсидій населенню йшлося 14 листопада на засіданні під керівництвом заступника голови Миколаївської обласної державної адміністрації Євгена Шевченка зі слухачами «Університету третього віку», представниками громадських організацій та категорій населення, які є потенційними отримувачами субсидій.

Про основні зміни в порядку призначення житлових субсидій присутніх поінформувала директор департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА Оксана Єльчієва:

1. Субсидія призначається з місяця звернення до закінчення опалювального сезону та розраховується на неопалювальний та опалювальний період.

2. Розширено перелік осіб, яким може бути збільшена норма житла, на яку надається субсидія, на 30%. Відтепер субсидію на понаднормову площу житла можуть отримати також громадяни, які:
• отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника (не стосується працездатних громадян, які отримують зазначену пенсію на дитину);
• досягли пенсійного віку, і отримують пенсію за вислугою років;
• отримують державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.

3. Якщо ЄСВ не сплачується з вини роботодавця, робітники мають право на субсидію. Субсидія може призначатись у випадках не сплати ЄСВ, якщо заборгованість по сплаті виникла з вини роботодавця, а не особи.

4.Особи, які мають заборгованість по сплаті аліментів не матимуть субсидії
Субсидія не призначатиметься якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місяці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

5. Загальна площа житлового приміщення, на яку призначається субсидії, змінюється на опалювальну площу. Житлова субсидія призначається, якщо опалювана площа житлового приміщення не перевищує 120 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку та 200 кв. метрів для індивідуальних будинків.

6. Врегульовано питання наявності двох особових рахунків у великому будинку/квартирі. За рішенням Комісії субсидія може бути призначена на житлові приміщення (будинки), на які оформлено два і більше окремі особові рахунки, за умови, що опалювана площа частини житлового приміщення кожного домогосподарства, на яку призначається субсидія, не перевищує 120 кв. метрів для квартири, 200 кв. метрів для індивідуального будинку.

7. Розширено повноваження комісій по призначенню субсидій. Комісія може призначати субсидії за особливими умовами у разі коли:
• особа або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі, перебувають у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря
• особа або інші члени домогосподарства надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі;
• члени домогосподарств є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря;
• особа мала суму середньомісячної нарахованої заробітної плати менше від розміру мінімальної заробітної плати не більше ніж на 10 відсотків за умови сплати ЄСВ.
Наприклад: у складі домогосподарства є особа, у якої відстуній дохід. Субсидія у такому випадку не призначається. Але, якщо особа перебуває у складних життєвих обставинах, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, субсидію може бути призначено рішенням комісїї.

8. Надано право отримувати субсидію у випадку перебування осіб за кордоном легально. Субсидія за рішенням комісії може призначатись, якщо члени домогосподарства в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, документально підтвердили набуття страхового стажу в інших країнах шляхом надання легалізованих в Україні документів.

9. Вирішено питання призначення субсидії студентам, які проживають в гуртожитку. При розрахунку розміру субсидії доходи батьків не враховуються у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання.

10. Вирішено питання врахування доходів розлучених батьків за наявності дитини. У випадку, коли батьки розлучені, при розрахунку розміру субсидії доходи одного з батьків дитини не враховуються у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною.

11. Змінено перелік доходів, які враховуються та які не враховуються при розрахунку розміру субсидії. До доходів будуть враховуватись грошові перекази, отримані із-за кордону. До доходів не будуть враховуватись сплачені аліменти та спеціальна бюджетна дотація за вирощування молодняка великої рогатої худоби, який народився в господарствах фізичних осіб.

12. Змінено систему розрахунку сукупного доходу для осіб, які отримували допомогу по безробіттю. Для осіб, які у періоді, за який враховуються доходи, отримували допомогу по безробіттю, до сукупного доходу враховується:
• за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - дохід у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи;
• за кожний місяць отримання допомоги у розмірі, більшому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи, - фактично отримані доходи;
• за кожний місяць, у якому відсутні доходи, - дохід у сумі трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб станом на кінець періоду, за який враховуються доходи.
Наприклад, розмір допомоги по безробіттю складає 800 грн. до розрахунку субсидії візьметься прожитковий мінімум для працездатних осіб – 1762 грн.

13. Врахування доходів непрацюючим пенсіонерам.

У разі призначення житлової субсидії з початку опалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього неопалювального сезону (вересень), а у разі призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону доходи у вигляді пенсії враховуються в розмірі нарахованої пенсії за останній місяць попереднього опалювального сезону (квітень).

25.06.2019
Зеленый тариф для новых наземных домашних солнечных электростанций планируют отменить с 2020 года.
25.06.2019
Сверхбыстрая доставка из онлайн-магазинов производит столько же CO2, сколько 7 млн автомобилей в год.
25.06.2019
С 1 июля изготовление загранпаспорта подорожает на 125 грн.
25.06.2019
На Запорожской АЭС строят хранилище для радиоактивных отходов.
25.06.2019
В 2019-2021 годах в Николаевской области планируется реализовать ряд инфраструктурных проектов.
25.06.2019
В. Крыленко встретился с заместителем Министра образования и науки Украины Р. Гребой: обсудили передачу городу важных социальных объектов.
24.06.2019
Скоро в ЦПАУ г. Николаева будут доступны новые услуги: выдача водительских удостоверений, регистрация и перерегистрация транспортных средств.
24.06.2019
В Тихий океан запустили ловушку для пластикового мусора.
24.06.2019
Где не стоит купаться: результаты лабораторного исследования проб речной воды.
24.06.2019
Внимание! 27 июня часть проспекта Богоявленского в Корабельном районе будет перекрыта для движения транспорта.
О компании | Коммерческая недвижимость | База жилой недвижимости | Доска объявлений | Недвижимость-панорама | Новости | Архив новостей | Статьи | Земельные вопросы сессии | Карта Николаева | Газета Инвестор