.
Торговому бизнесу придется либо идти «в подполье», либо сокращать ассортимент и терпеть убытки. (Дополнено)

Торговому бизнесу придется либо идти «в подполье», либо сокращать ассортимент и терпеть убытки. (Дополнено)

mlp / 31.05.2017

Украинская таможня перестала пропускать посылки с купленными в зарубежных интернет - магазинах товарами, которые попали в таможенный реестр, сообщили "Украинские новости" со ссылкой на OpenDataBot.
Это происходит на основании перечня объектов интеллектуального права, включенного в таможенный реестр.

Издание отмечает, что если ничего не изменится, в украинских магазинах поднимутся цены, а покупки за рубежом станут рискованными.
Бизнесу придется либо идти «в подполье», либо сокращать ассортимент и терпеть убытки.
Будет расти черный рынок, и, соответственно, коррупция.

Список торговых марок, которые таможня перестанет пропускать, представлен по ссылке:
http://ukranews.com/news/500026-spysok-tovarov-y-brendov-kotorye-ne-propustyt-ukraynskaya-tamozhnya.

Обмеження митницями ввезення товарів відомих брендів, придбаних в іноземних інтернет-магазинах, відбувається тільки на вимогу правовласників або їх представників. Про це заявив директор департаменту організації митного контролю ДФС Олексій Василенко, коментуючи інформацію про заборону на ввезення товарів відомих брендів, поширену ЗМІ, повідомляє Урядовий портал.

"Такі обмеження застосовуються тільки в разі, якщо продукція контрафактна, або якщо її походження не вдалося встановити", - пояснив О. Василенко. Він також підкреслив, що відповідно до Митного Кодексу України, всі надходження проходять обов'язкову перевірку, а правовласнику надається можливість визначити, чи є даний товар оригінальним. "У разі встановлення контрафактності товар не потрапляє на митну територію України. Зате, за відсутності порушень прав інтелектуальної власності правовласник інформує митницю про можливість відновлення митного оформлення такого товару. У більшості випадків саме так все і відбувається, і покупці отримують свій товар. Така сама процедура застосовується в Україні давно. З одного боку вона захищає права споживачів на отримання якісного оригінального товару, з іншого боку захищаються авторські права виробника", - зазначив представник ДФС.

Він категорично спростував інформацію про те, що митницям дано вказівку забороняти фізичним особам ввезення в Україну товарів, права на торговельні марки яких заявлені в митному реєстрі. "Зазначене не відповідає дійсності, оскільки митницям такі вказівки ні усно, ні письмово від ДФС не надходили", - зазначив Олексій Василенко.

Як пояснив ЗМІ ситуацію представник правовласника торговельної марки Xiaomi, адвокат Олександр Шевченко, запит на заборону ввезення посилок з технікою Xiaomi дійсно є. Він відповідає статті 398 Митного кодексу України, але посилки, в яких знаходиться 1-2 одиниці товару, що не загортаються. Цікаво, що схожі проблеми майже одночасно почалися в українських і російських покупців.

| | | | - | | | | | |